Backup Outlook Styczeń, 2016

KOMPLUS wprowadził do swojej oferty program Xopero do backupu Outlooka.

XOPERO to system do backupu, oparty o oprogramowanie polskiej firmy Opero oraz serwerów QNAP. Rozwiązanie to posiada
2 podstawowe funkcjonalności: backup serwerów oraz stacji roboczych.

Wersja do backupu serwerów posiada wbudowane mechanizmy do backupu baz danych (SQL, Firebird), Exchange, środowisk wirtualnych (Hyper-V, VMware), udziałów sieciowych i innych. Pozwalają one w kilku ruchach ustawić zadania tworzenia kopii najbardziej wrażliwych danych w firmie.

Wersja do backupu stacji roboczych odpowiednio umożliwia kopiowanie poszczególnych elementów komputera (np. Outlook), wskazanych plików lub całych dysków. Dzięki oprogramowaniu XOPERO, administrator może zdecydować czy sam chce konfigurować co backupować z komputerów klienckich, czy pozostawia tą decyzję samym użytkownikom. W opcji nr. 2 użytkownik może nawet sam przywrócić sobie wykasowany plik! Elementem wpólnym obu wersji jest centralna konsola pozwalająca zarządzać wszystkimi zadaniami backupu z jednego miejsca.

Zarówno konfiguracja zadań, późniejsza ich modyfikacja jak i odzyskiwanie danych w razie awarii, jest intuicyjne i aktywnie wspierane przez oprogramowanie XOPERO. Administrator jest informowany o ewentualnych niepożądanych zdarzeniach występujących w trakcie tworzenia kopii.

Oprogramowanie do backupu XOPERO zapewnia nie tylko bezpieczeństwo danych na serwerach i stacjach roboczych. Oprogramowanie XOPERO dba również o bezpieczeństwo kopii zapasowych trzymanych na docelowym serwerze QNAP. Każda kopia jest szyfrowana co zapewnia bezpieczeństwo danych nawet w przypadku utraty serwera (np. w wyniku kradzieży).

Możliwe jest również wyniesienie backupu w „chwmurę”. System Xopero może być zainstalowany na dowolnym serwerze QNAP opartym o system operacyjny QTS w wersji min. 4.0.

Wybór tego producenta nie jest przypadkowy. Jest to uznana marka na rynku pamięci masowych. Serwery NAS firmy QNAP wykraczają daleko poza zwykły serwer plików. Dzięki temu zakupując sprzęt tej klasy otrzymujemy wiele innych funkcjonalności nie związanych stricte z backupem (witrualizacja, serwer wydruku, serwer www, serwer multimediów, serwer vpn i wiele wiele innych). Szeroka gama produktów QNAP, pozwala już na etapie projektowania dopasować sprzęt zarówno pod kątem parametrów jak i ceny. Portfolio firmy QNAP obejmuje serwery NAS od najmniejszych urządzeń przeznaczonych do użytku domowego (np. TS-231), aż po wydajne serwery w specyfice rack (np. TVS-EC1680U-SAS-RP).

Nasza oferta obejmuje zarówno wdrożenie systemu XOPERO od podstaw, wraz z dostarczeniem, instalacją i konfiguracją serwera, jak i instalacją oprogramowania do backupu na już istniejącym w Państwa organizacji serwerze QNAP.

Dzięki połączeniu oprogramowania Xopero i serwerów QNAP, otrzymujemy funkcjonalny, elastyczny i bezpieczny system do tworzenia kopii zapasowych serwerów i stacji roboczych. Mimo zaawansowanych technologii, które odpowiedzialne są za niezawodne działanie, zarządzanie systemem jest bardzo łatwe i intuicyjne.